هیچ معجزه ای در این بازی برای یووه در کار نبود.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – بیانکونره با سری بالا در پایان سخت ترین مسابقه ی ممکن در این رقابت ها و با برداشتن قدمی دیگر در مسیر پیشرفت از لیگ قهرمانان خارج شد.

بازی

تیم فرانسوی از همان ابتدا نشان داد که نمی خواهد به نتیجه ی دور رفت اتکا کند و قصد ریسک کردن ندارند. این می تواند نکته ی مثبت برای تیم ریتا گوآرینو باشد که توانستند هفته ی گذشته احترام حریف را به دست آورند.

لیون در دقیقه ی ۲۱، درصحنه ای که ژنیفر ماروزان از سد لیندا سمبرانت گذشت و توپ را از دریس باچیک که به جای لارا جولیانی و به دلیل آسیب دیدگی او، دررون دروازه قرار گرفته بود گذراند و به گل اول دست یافت. این گل پس از تسلط تیم جین لوک واسر در ابتدای بازی به دست آمد.  با وجود این که یووه توانست به سختی چند فرصت را برای لینا هرتیگ و کریستیانا جیرلی فراهم کند اما این مهاجمین نتوانستند از این فرصت ها استفاده کنند.

نیکیتا پاریس و آمل ماجری همواره دروازه را تهدید می کردند و فرصت هایی را هم برای افزایش گل های میزبان از دست دادند، در حالی که هرتیگ در انتهای نیمه ی اول با ارسالی خطرناک در محوطه ی جریمه ی لیون این تیم را نگران کرد.

بازی در نیمه دوم هم مشابه نیمه اول دنبال شد ، جیرلی با پاس بونانسه آ ضربه ی قدرتمند پای چپ را روانه ی دروازه کرد که این توپ دفع شد. لیون در ادامه ی کار بر بازی مسلط بود و می توانست در دقیقه ی ۸۰ گل های خود را افزایش دهد اما تویجا هیرینن توپ را از روی خط دفع کرد.

اما گل های بیشتر فرا رسیدند. در دقایق پایانی، جایی که ضربه ی سر بازیکن تعویضی، ملوین مالارد در دقیقه ی ۸۷ از سد باچیک گذشت و وارد دروازه شد و جنیس کایمن هم سه دقیقه بعد موفق به گلزنی شد و برتری لیون را پر رنگ تر کرد.

نتیجه ی نهایی برای تیم گوآرینو سنگین بود، هرچند که با سری بالا از این رقابت ها کنار رفتند.

مصاحبه ی ریتا گوآرینو

“ما در بازی اول واقعا خوب بودیم و با بهترین تواناییمان بازی کردیم. امروز اشتباهات زیادی داشتیم و اگر به لیون فضا دهید و به همه ی جزئیات توجه نکنید، آن ها شما را مجازات می کنند. اگر کمترین فرصتی به آن ها بدهید، آن ها کیفیت لازم را برای بهترین استفاده از این فرصت دارند.

این دو بازی نشان داد که آن ها هنوز از ما بهتر هستند اما اگر به سخت تلاش کردن همانگونه که تا بحال انجام داده ایم، با ذهنیت درست و زمان مناسب ادامه دهیم، ما هم می توانیم به آن سطح برسیم و بیشتر و بیشتر رقابتی شویم.

ما در ایتالیا پیشرفت خیلی زیادی داشته ایم. می دانیم که از دیگرکشور ها عقب تر هستیم اما ما در تلاش برای از بین بردن این فاصله هستیم. حرفه ای شدن کلیدی خواهد بود، نه فقط برای به دست آوردن حقوق بیشتر بلکه برای این که بتوانیم به فوتبالیست های زن فرصت های بهتری برای پیشرفت بدهیم.”

لیگ قهرمانان بانوان اروپا– مرحله ی ۳۲ تیم پایانی – دوربرگشت.

استادیوم گروپاما – لیون ( فرانسه).

المپیک لیون یوونتوس :  ۳-۰

گلزنان : ماروزان دقیقه ی ۲۱، مالارد دقیقه ۸۷، کایمن دقیقه ۹۰٫

المپیک لیون: بوحدادی (کاپیتان)، باکا (بکو دقیقه ۹۰)، کوماگای، هانری، ماجری (جولینی دقیقه ۹۰)، گونارزدوتیر ، ماروزان (تیلور دقیقه ۹۰)، کارپنتر، گاریس (مالارد دقیقه ۶۳)، کاسکارینو (کایمن دقیقه ۷۱)، بوکانان،

نیمکت نشینان: گالاردو، تالاسلاهتی، رنارد، رولی، مائولیدا، سومباث، آلناتوره

سر مربی: جین لوک واسر

یوونتوس : باچیک، هیرینن، گاما (کاپیتان) (سوزا آلوز دقیقه ۵۸)، گالی (زمانیان دقیقه ۷۶)، چرنویا، جیرلی (بونانسه آ دقیقه ۴۶)، بوآتین، هرتیگ ( استاسکووا دقیقه ۳۱)، کاروسو، سالوای، سمبرانت.

نیمکت نشینان: تاسلی، ایپولیتو، روسوچی، لندورف، کایازو، جوردانو، برتی.

سر مربی: ریتا گوآرینو

اخطاری ها: کوماگی دقیقه ۲، هانری دقیقه ۱۲، ماروزان دقیقه ۲۸٫

بازی بعدی:

یوونتوس – رم

نیمه نهایی سوپرجام بانوان .

چهارشنبه ۶ ژانویه ساعت ۱۲:۳۰ (۱۷ دی ساعت ۱۵:۰۰ به وقت تهران)