آمار بازی یوونتوس – فیورنتینا

خبرنگار: سجاد عبداللهی

پنج آمار از بازی یوونتوس- فیورنتینا

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – این آمار به شرح زیر می باشد.

بازی رو در رو 

یوونتوس و فیورنتینا ۱۶۲ بار در سری آ با هم روبرو شده اند. ۷۸ پیروزی برای یوونتوس، ۵۱ تساوی و ۳۳ برد برای ویولا. بیانکونری پنج بازی از ۶ مسابقه ی آخر خود در برابر فیورنتینا در لیگ را برده است (۱ تساوی).

در خانه

یوونتوس در ۳۴ بازی خانگی خود در برابر فیورنتینا در لیگ موفق به گلزنی شده که این آمار رکوردی درگلزنی در بازی های خانگی برابر یک رقیب در تاریخ سری آ محسوب می شود. بیانکونری و ویولا ۸۱ بار در خانه ی بیانکونری به مصاف هم رفته اند. تیم میزبان ۵۵ بار به برتری رسیده و تیم مهمان تنها ۶ بار موفق به پیروزی شده است (۲۰ تساوی). آخرین پیروزی خارج از خانه برای ویولا در برابر یووه به مارس ۲۰۰۸  بر می گردد (۲-۳ با رانیری روی نیمکت تیم توسکانی).

کیه زا در سری آ

فدریکو کیه زا تنها بازیکن متولد بعد از تاریخ ۱/۱/۱۹۹۷ می باشد که بیش از ۲۵ گل در سری آ به ثمر رسانده است. ۲۶ گل از ۲۷ گل او در این رقابت ها با پیراهن فیورنتینا به ثمر رسیده که او در ۱۳۷ بازی بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ این پیراهن را به تن کرد.

رونالدو در این سال میلادی

کریستیانو رونالدو پنج بار به عنوان گلزن ترین بازیکن در یک سال میلادی در بین پنج لیگ اول اروپا بین سال های ۲۰۱۱ تا  ۲۰۱۹ شناخته شده است. در سال ۲۰۲۰، او تا به اینجا بیشترین گل ها را به ثمر رسانده است (رابرت لواندوفسکی با ۳۲ گل پشت سر او قرار دارد).

بازیکنان سابق ویولا

برناردسکی، کیلینی، کوادرادو و کیه زا همگی در گذشته برای فیورنتینا بازی کرده اند. بازیکن کلمبیایی۲۰۰مین بازی خود با پیراهن سیاه و سفید یوونتوس در تمام رقابت ها را تجربه خواهد کرد.