رکورد های بیانکونری در سال ۲۰۲۰

خبرنگار: سجاد عبداللهی

در ۲۶ جولای ۲۰۲۰، یوونتوس برای نهمین فصل متوالی به قهرمانی ایتالیا رسید که در تاریخ پنج لیگ برتر اروپا یک رکورد محسوب می شود.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – در ۸ دسامبر، یوونتوس به اولین تیم ایتالیایی تاریخ تبدیل شد که در رقابت های اروپایی در خانه ی بارسلونا ۳ گل به ثمر رسانده است.

در همان روز در برد ۳-۰ یوونتوس برابر بارسلونا، نیوکمپ به استادیومی تبدیل شد که کریستیانو رونالدو بیشترین گل های خارج از خانه ی دوران بازی خود را در آن استادیوم به ثمر رسانده است (۱۴ گل).

رکورد های کریستیانو

در ۲۲ فوریه در برابر اسپال، کریستیانو رونالدو به یکی از تنها سه بازیکنی در تاریخ سری آ تبدیل شد که در ۱۱ بازی متوالی در یک فصل لیگ گلزنی کرده است، به همراه گابریل باتیستوتا در فصل ۱۹۹۴/۱۹۹۵ و فابیو کوالیارلا در فصل ۲۰۱۸/۲۰۱۹٫

در ۲۰ جولای، گل شماره ۵۰ خود در سری آ را به ثمر رساند در کمترین تعداد بازی (در ۶۱ بازی) از زمان سه امتیازی شدن بازی ها (از فصل ۱۹۹۴/۱۹۹۵). او اولین بازیکن تاریخ بود که حداقل ۵۰ گل در لیگ های سری آ، لالیگا و لیگ برتر جزیره به ثمر رسانده است.

در ۲ دسامبر در برابر دیناموکیف، رونالدو گل ۷۵۰ خود را در رده ی باشگاهی و تیم ملی بزرگسالان به ثمر رساند.

در برابر جنوا در ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰، CR7 صدمین بازی خود برای یوونتوس (در تمامی رقابت ها) را انجام داد. در تاریخ یوونتوس، تنها دو بازیکن گل های بیشتری از این بازیکن پرتغالی (۷۹ گل) در ۱۰۰ بازی اول خود برای یوونتوس در تمامی رقابت ها به ثمر رسانده اند. عمر سیووری (۸۴ گل) و فلیس بورل (۸۰ گل). در همان مسابقه، او به اولین بازیکنی تبدیل شد که به ۴۰۰ پیروزی در پنج لیگ معتبر اروپا در قرن بیستم رسیده است.

رونالدو ۳۳ گل در سال ۲۰۲۰ در سری آ به ثمر رساند. تنها دو بازیکن در تاریخ این رقابت ها عملکرد بهتری در یک سال میلادی داشته اند ( بورل ۴۱ گل در سال ۱۹۹۳ و نوردال ۳۶ گل در سال ۱۹۵۰) و هیچ بازیکنی گل های بیشتری در جریان بازی نسبت به او (۱۷ گل) در سال ۲۰۲۰ در سری آ به ثمر نرسانده است.

رکورد های بیانکونری

در ۲۶ جولای، جورجیو کیلینی به تنها بازیکنی تبدیل شد که حداقل یک بازی در هر ۹ فصل گذشته ی سری آ انجام داده که با قهرمانی یوونتوس همراه بوده است.

خوان کوادرادو مدافعی است که بیشترین تعداد پاس های موفق را در نیمه ی زمین حریف در سال ۲۰۲۰ در سری آ به ثبت رسانده است (۱۰۴۴ پاس). او همچنین بیشترین پاس گل را در میان بازیکنان یوونتوس در سال ۲۰۲۰ در تمامی رقابت ها ثبت کرده (۱۲ پاس)، که حداقل ۶ پاس بیشتر از هر بازیکن دیگری است. به علاوه، خوان بیشترین تعداد بازی انجام شده در تمامی رقابت های در سال ۲۰۲۰ در میان بازیکنان بیانکونری را داشته است (۴۴ بازی).

از طرف دیگر، لئوناردو بونوچی بیشترین تعداد دقایق بازی را در سال ۲۰۲۰ برای یوونتوس داشته است (۳۴۷۹ دقیقه).

ماتیاس دلیخت نرخ پیروزی ۶۵ درصدی در سری آ در سال ۲۰۲۰ داشته است. بدون حضور او نرخ پیروزی یوونتوس در این مدت به زیر ۳۶ درصد کاهش می یابد. میانگین گل های خورده با حضور او در زمین از ۱٫۴ به ۱ گل در هر بازی کاهش می یابد.