یووه سال ۲۰۲۱ را با پیروزی آغاز کرد

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس سال جدید را به خوبی و با برتری ۴-۱ در ورزشگاه آلیانز برابر اودینزه آغاز کرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – در این پیروزی که با برتری قاطع بیانکونری همراه بود، کریستیانو رونالدو دبل کرد درحالی که کیه زا و دیبالا نیز گلزنی کردند.

گل دی پائول مردود شد

در اولین بازی سال جدید، بیانکونری به نظر با هدف تسلط بر بازی در همان ابتدا کار را شروع کرد و در دقیقه ی ۷ می توانست به گل برسد. کیه زا توپ را برای رمزی در تیر نزدیک ارسال کرد و وقتی او تلاش کرد توپ را وارد دروازه کند، موسو مانع شد. سپس در دقیقه ی ۱۰ در صحنه ای که لازانیا توپ را از لب خط برای دی پائول ارسال کرد و او دروازه را از فاصله ی نزدیک باز کرد، اودینزه ای ها تصور کردند که به گل برتری دست یافته اند اما این گل به دلیل خطای هند توسط VAR مردود شد.

رونالدو یووه را پیش انداخت

یوونتوس توپ را کاملا در اختیار داشت و توسط رونالدو در دقیقه ی ۳۰ و با شوت قدرتمند این بازیکن که از سد موسو گذشت به گل برتری دست یافت. اودینزه بلافاصله می توانست گل تساوی را به ثمر برساند، در صحنه ای که آن ها در ضد حمله صاحب موقعیت شدند، شوت والاس دفع شد و سپس ضربه ی لازانیا درست به جایی رفت که شزنی قرار داشت. ضربه ی قدرتمند رمزی توسط دروازه بان با کف دست دفع شد و نیمه ی اول با نتیجه ی ۱-۰ به نفع یوونتوس به پایان رسید.

کیه زا گلزنی کرد، گل رمزی مردود شد

یوونتوس نیمه ی دوم بازی را به شکلی فوق العاده آغاز کرد. رونالدو پاس رو به جلو برای کیه زا ارسال کرد و او به خوبی آن را کنترل کرد، وارد محوطه ی جریمه شد و ضربه ی تمام کننده ی پای چپ زد که در دقیقه ی ۴۹ دروازه را باز کرد. سه دقیقه بعد، رمزی در صحنه ای که وارد محوطه ی جریمه شد و به سمت دروازه شلیک کرد و با وجود دفع اولیه ی موسو در برگشت دروازه را باز کرد، تصور کرد که گل سوم را به ثمر رسانده اما بعد از بررسی توسط VAR این گل به دلیل خطای هند این بازیکن ولزی مردود شد. ضربه ی سر لارسن تیرک دروازه یوونتوس را به لرزه درآورد و سپس رونالدو گل سوم را به ثمر رساند.

دبل رونالدو

پاس سمیر در میانه ی میدان قطع شد، بنتانکور توپ را به رونالدو رساند و او با استارتی سریع و وارد شدن به محوطه ی جریمه توپ را از موسو گذراند. او هیچگاه چنین موقعیت هایی را از دست نمی دهد. سپس آندره آ پیرلو تصمیم به دو تعویض همزمان گرفت و برناردسکی و کولوسفسکی را بجای کیه زا و رمزی به زمین فرستاد، درحالی که اودینزه یک بار دیگر توسط والاس تیر دروازه را به لرزه درآورد.

دو گل دیر هنگام زیگلار و دیبالا

این آخرین گل بازی نبود و دوگل دیگر هم از راه رسیدند، یکی برای هر تیم. تیم میهمان در دقیقه ی ۹۰ توانست گلزنی کند. زیگلار توانست توپ برگستی از مهار اولیه ی شزنی را وارد دروازه کند. سپس دیبالا با ضربه ی چیپ از بالای سر موسو که جلو آمده بود گل آخر بازی را به ثمر رساند تا پیروزی را تثبیت کند.

یوونتوس: شزنی،دنیلو، بونوچی (کیلینی دقیقه ی ۸۲)، دلیخت، الکس ساندرو (فرابوتا دقیقه ی ۸۲)، کیه زا (برناردسکی دقیقه ی ۷۴)، بنتانکور، مک کنی (آرتور دقیقه ی ۶۴)، رمزی (کولوسفسکی دقیقه ی ۷۴)، دیبالا، رونالدو.

نیمکت ذخیره ها: بوفون، پینسولیو، کیلینی، دمیرال، فرابوتا، دی پاردو، فاجیولی، آرتور، برناردسکی، پورتانووا، کولوسفسکی، دا گراچا.

اودینزه: موسو، بونی فازی، دی مایو، سمیر، استریگر لارسن، دی پائول، والاس، پریرا، زیگلر، لازانیا، پاستو.