صعود بیانکونره به فینال سوپرکاپ

خبرنگار: سجاد عبداللهی

تیم بانوان یوونتوس با غلبه بر رم در بازی نیمه نهایی و با نتیجه ی ۲-۱، با گل های باربارا بونانسه آ و کریستیانا جیرلی به فینال سوپرکاپ بانوان ایتالیا رسید.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – تیم بانوان یوونتوس در فینال با برنده ی دیگر بازی نیمه نهایی میان فیورنتینا و آث میلان بازی خواهد کرد.

بازی پایاپای آغاز شد و هر دو تیم موقعیت های نصف و نیمه ای داشتند و رم در صحنه ای که آندرسا به سمت دروازه حرکت کرد بیشتر به به ثمر رساندن گلی زود هنگام نزدیک شد اما واکنش های عالی از دوریس باچیک مانع گلزنی او شد.

در دقیقه ی ۱۷، رم با خطای آریانا کاروسو بر روی ماریا زکا به یک ضربه ی پنالتی دست یافت. آندرسا پشت ضربه ایستاد اما ضربه ی او با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.

پنج دقیقه بعد تیم بانوان یوونتوس پیش افتاد. کریستیانا جیرلی، باربارا بونانسه آ را با پاسی خوب از سمت راست در موقعیتی آزادانه قرار داد و این بازیکن شماره ۱۱ با کورس طولانی ضربه ی نهایی خود را از سد کاملیا سزار در دروازه ی رم گذراند و یوونتوس را پیش انداخت.

باچیک بار دیگر مجبور به واکنش شد. این دروازه بان کروات ضربه ی محکم آناماری سرتورینی را مهار کرد و نیمه ی اول تقریبا مانند شروع بازی بدون این که هیچ یک از دو تیم برتری خاصی داشته باشند به پایان رسید.

رم در ابتدای نیمه ی دوم بازی را مساوی کرد، در صحنه ای که ضربه ی آلیسون سوابی به گوشه ی سمت مخالف دروازه رفت. جالوروسی برای کسب برتری فشار آورد و در دقیقه ی ۶۰ آن ها با ضربه ی سر پالوما لازارو تیر دروازه را به لرزه درآوردند.

۱۵ دقیقه مانده به پایان بازی تکنیک عالی بونانسه آ در محوطه ی جریمه ی رم جیرلی را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه ی این بازیکن شماره ی ۱۰ دفع شد. جیرلی ده دقیقه مانده به پایان بازی می توانست گل برتری دیرهنگام را به ثمر برساند ولی گل او به دلیل آفساید مردود شد.

ماریا آلوز در تعویضی دیرهنگام به زمین فرستاده شد. این بازیکن در موقعیت گلزنی قرار گرفت و دریبل سرپای او در خارج از محوطه ی جریمه توسط دروازه بان با دست دفع شد، سزار بلافاصله کارت قرمز گرفت و رم را ده نفره کرد.

با پایان وقت معمول، بازی به ۳۰ دقیقه وقت های اضافی رفت تا تیم برنده مشخص شود. بارش تگرگ زمین را پوشانده بود و کار سخت تر از حد انتظار شد. بونانسه آ اولین موقعیت جدی در وقت های اضافه را داشت، در جایی که او پاس جیرلی را کنترل کرد و ضربه ی او به خارج از دروازه رفت. پیروزی در دقیقه ی ۱۱۶ بازی به دست آمد، جایی که تویجا هیرینن از سمت راست ارسالی را انجام داد و جیرلی که در محوطه ی جریمه یارگیری نشده بود با پرش و ضربه ی سر گل برتری را به ثمر رساند.