مصاحبه های پس از بازی با میلان

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس با پیروزی فوق العاده برابر آث میلان با سه امتیاز به تورین بازگشت. دبل توسط فدریکو کیه زای کشنده و یک گل توسط وستون مک کنی پیروزی را برای یووه که توانست به شکلی مثبت در سر تا سر بازی واکنش نشان دهد و ضربه ی تعیین کننده را در نیمه ی دوم وارد کند به ارمغان آورد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – صحبت های سرمربی آندره آ پیرلو، فدریکو کیه زا و لئوناردو بونوچی درمورد پیروزی ۳-۱ بیانکونری به شرح زیر می باشد.

آندره آ پیرلو

“این بازی برای ما کلیدی بود و ما بر هدف خودمان تمرکز کرده بودیم، بدون توجه به دیگر نتایج. داشتن روحیه ی تیمی که می خواهد بازی خود را تحمیل کند و می تواند در این استادیوم صدرنشین لیگ را شکست دهد مهم بود. کیه زا؟ این نقش اوست. ما سعی داشتیم که او را در موقعیت های یک در برابر یک سه نفر جلویی قرار دهیم. ما عملکرد خوبی داشتیم. رابیو تازه نفس بود و می خواست بازی کند. وقتی او آماده باشد، می تواند هر کاری را انجام دهد. حتی خودش هم نمی داند که چه پتانسیلی دارد. در صحنه ی گل حریف بر روی رابیو خطایی اتفاق افتاد و باید بازی متوقف می شد اما ما بعد از آن اشتباهات تیمی داشتیم. جاگیری ما خوب نبود و واکنش ما قدری کند بود. درمورد انتخاب هایم خوش شانس هستم که می توانم تیمم را بازی به بازی بر مبنای آنچه به دنبال آن هستیم و نحوه ی بازی حریفمان انتخاب کنم. ما نیاز داشتیم تا دیبالا آمادگی بدنی خود را دوباره به دست آورد اما ما هنوز منتظر او هستیم تا به آمادگی ۱۰۰ درصد برسد.”

لئوناردو بونوچی

“ما به اینجا آمدیم در حالی که می دانستیم این بازی بسیار مهم خواهد بود. نتایج امروز بعد از ظهر حتی این بازی را مهم تر کرده بود و ما برای کنترل این رقابت از ابتدا تا انتها خوب عمل کردیم. موقعیت های زیادی را کسب کردیم و تنها اشتباهاتمان به آن ها اجازه داد تا موقعیت ایجاد کنند. ما تیمی بازی کردیم، جنگیدیم و باور داشتیم که این روحیه ای است که باید در همه ی بازی ها داشته باشیم. درمورد دیروز ] اشاره به مثبت شدن تست های کرونا[، ما می دانستیم که هنوز باید بازی را انجام دهیم. تنها بر هدفمان که کسب سه امتیاز بود تمرکز داشتیم. ما باید کار را بازی به بازی پیش ببریم و در کنار هم به بردن ادامه دهیم. نشان دادیم که این تیم هنوز عطش زیادی دارد. حالا ما کاملا بر بازی بعدی برابر ساسولو تمرکز داریم.”

فدریکو کیه زا

“من خوبم. مشکلی کوچک در ناحیه ی مفصل ران داشتم اما مشکل عضلانی نبود. چیز جدی نیست. من از پیوستگی عملکردم راضی هستم. این خیلی مهم است و بازیکنان برتر تیم هم درباره ی آن صحبت می کنند. این که همه ی تلاشتان را برای این تیم انجام دهید شما را به سطوح بالایی می رساند و گلزنی نتیجه ی آن است. برای گل اول، من تنها کاری را که مربی از من می خواهد انجام دادم. این که توپ را رها کنم و برای رسیدن به فضای مناسب دوندگی انجام دهم. وقتی بازیکنانی مثل دیبالا و کریستیانو دارید که چیزی هایی را می بینند که دیگران نمی توانند، همه چیز آسان تر می شود. اگرچه گل دوم من با پای چپ نتیجه ی تمرینات است. شما در یووه مسئولیت های بزرگتری دارید. من همیشه سعی می کنم در کار دفاعی به تیم کمک کنم و وقتی در کنار هم به موفقیت می رسیم و مستحکم کار می کنیم بسیار راضی هستم. ما به صورت تیمی نتیجه ی فوق العاده ای گرفتیم و من بسیار خشنود و راضی هستم.”