پیروزی یوونتوس در سن سیرو

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس با رسیدن به پیروزی ۳-۱ در برابر صدر نشین لیگ یعنی آث میلان در سن سیرو فاصله را با صدر کاهش داد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – فدریکو کیه زا دبل کرد و وستون مک کنی که به صورت تعویضی به میدان رفت موفق به گلزنی شد، و یوونتوس دومین پیروزی پشت سر هم خود در سری آ را کسب کرد.

بازی پایاپای با فشار روی دروازه ها

آندره آ پیرلو، خوان کوادرادو و الکس ساندرو را به دلیل مثبت شدن تست کرونای آن ها در اختیار نداشت. یوونتوس تنها به دو دقیقه زمان نیاز داشت تا دوناروما را وادار به واکنش کند، در صحنه ای که فرابوتا از دالوت عبود کرد و با پاس به بیرون، دیبالا را صاحب توپ کرد و او هم به سمت تیر نزدیک تر ضربه زد. میلان با خلق دو موقعیت گلزنی پاسخ داد. ضربه ی لیائو به بیرون رفت و ضربه ی کاستیخو توسط شزنی مهار شد. سپس ضربه ی فرابوتا به بالای دروازه رفت که ده دقیقه ی اول را به شکلی هیجان انگیز به پایان رساند.

همکاری دیبالا- کیه زا برای گلی زیبا

دوناروما در دقیقه ی ۱۵ تسلیم شد اما با کمک تیر دروازه روی ضربه ی محکم کیه زا نتیجه مساوی باقی ماند. فشار یووه سبب شد بیانکونری در دقیقه ی ۱۸ به زیبایی پیش بیفتد. دیبالا با پاس پشت پای زیبا کیه زا را در موقعیت گلزنی قرار داد و کیه زا توپ را به گوشه ی پایین سمت مقابل دروازه فرستاد.

کالابریا جبران کرد

بازی از هر نظر هیجان انگیز بود و میلان تلاش کرد تا گل خورده را در صحنه ای که لیائو تو سر توپ زد و با یک ضربه به سمت تیر نزدیک تر شزنی را وادار به واکنش کرد، جبران کند. میلان دقایقی قبل از پایان نیمه ی اول با نفوذ در یک ضد حمله و رساندن توپ به کالابریا توسط لیائو و ضربه ی کالابریا به طاق دروازه به گل رسید.

کیه زا گل برتری را به ثمر رساند

نیمه ی دوم با واکنش شزنی آغاز شد، جایی که او ضربه ی قدرتمند دالوت از لبه ی محوطه ی جریمه را با کف دست دفع کرد. یوونتوس در دقیقه ی ۶۲ پیش افتاد. یک بار دیگر از طریق همکاری دیبالا و کیه زا. این بازیکن آرژانتینی منطقه ی بازی را عوض کرد و توپ را برای کیه زا ارسال کرد و او ضربه ی زاویه دار را به گوشه ی پایین سمت مقابل دروازه فرستاد. کیه زا باید فورا به دلیل مصدومیت تعویض می شد که در نتیجه او جای خود را به کولوسفسکی داد.

مک کنی کار را تمام کرد

تنها ثانیه هایی پس از به میدان آمدن، مک کنی دوناروما را به انجام واکنشی عالی در تیر نزدیک تر واداشت و سپس دقایقی بعد توانست نتیجه را ۳-۱ کند. کولوسفسکی به خوبی به لبه ی خط عرضی رسید و توپ را برای بازیکن آمریکایی ارسال کرد و او از فاصله ی نزدیک دروازه را باز کرد تا کسب سه امتیاز را تضمین کند.

میلان: جان لوئیجی دوناروما، دالوت، کیائر، رومانیولی، تئو هرناندز، کالابریا، کسیه، کاستیخو، چالهان اوغلو، هائوگه، لیائو.

یوونتوس: شزنی، دنیلو، دلیخت، بونوچی، فرابوتا (دمیرال دقیقه ی ۸۷)، کیه زا (کولوسفسکی دقیقه ی ۶۳)، بنتانکور (آرتور دقیقه ی ۷۴)، رابیو، رمزی (برناردسکی دقیقه ی ۷۴)، دیبالا (مک کنی دقیقه ی ۶۳)، رونالدو.

ذخیره ها: بوفون، پینسولیو، دمیرال، کیلینی، آرتور، مک کنی، دی پاردو، پورتانووا، فاجیولی، کولوسفسکی، برناردسکی، دا گراچا.