قبل از بازی فردا در فینال سوپر کاپ برابر فیورنتینا، مربی تیم ریتا گوآرینو درباره ی بازی پیش رو که با تلاش بیانکونره برای کسب اولین جام فصل همراه خواهد بود با رسانه ها صحبت کرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران گفته های او بدین شرح می باشد:

“ما از فدراسیون، شهرداری و شرکت  انتلا برای میزبانی آن ها تشکر می کنیم. سازماندهی برای این دیدار اهمیت و احترام به همراه آورده است.”

سپس گوارینو درباره ی بازی نیمه نهایی سوپر کاپ در برابر رم صحبت کرد، که در ۱۶۶ دقیقه پیروزی برای یوونتوس به دست آمد (در وقت های اضافی) با گل کریستیانا جیرلی به پایان رسید و سپس درباره ی آن چه بازیکنانش برای بازی فردا در فینال در برابر فیورنتینا نیاز خواهند داشت صحبت کرد.

“بازی یووه – رم دو وجه داشت. از یک طرف بازی تماشایی و از طرف دیگر نمایشی که بازی ما را کمی با محدودیت روبرو کرد. من از حضور در این فینال خوشحالم.

فردا ما نباید اشتباه بازی نیمه نهایی را که به رویکرد ما مربوط می شد تکرار کنیم. بازیکنان می دانند که چه مشکلی وجود داشت، آن ها نباید باور خود را از دست بدهند. هر بازی چالشی برای ذهنیت است و حتی در فینال این مسئله بیشتر وجود دارد. بازی سختی خواهد بود. مهم است که همه ی توانمان را بگذاریم و وقتی انرژی فیزیکیمان تمام شود باید به سراغ انرژی ذهنی برویم تا از هیچ چیزی فروگذار نکنیم.

فیورنتینا هیچ گاه به سادگی شکست نمی خورد. شروعی پایاپای خواهیم داشت؛ نباید اشتباهی در رویکرد و روش بازیمان داشته باشیم و باید به جزئیات توجه کنیم. آنچه تا الآن انجام شده به گذشته تعلق دارد.”

بیانکونره همچنین با بازگشت لارا جولیانی و ولنتینا چرنویا به تیم که نبرد دراماتیک چهارشنبه را از دست داده بودند انرژی تازه ای گرفته است.

“جولیانی و چرنویا در لیست بازیکنان حضور دارند و برای بازی فردا مشکلی نخواهند داشت. آن ها برای دستیابی به تمام مقاصد و اهداف تیم بازگشته اند.”

مربی صحبت های خود را با صحبت در مورد بازیکنان جوانی که بخشی از بازیکنان دعوت شده به این بازی هستند خاتمه داد.

“بازیکنان جوانی که برای این بازی دعوت شده اند به همراه تیم اول تمرین می کنند و در حال رشد هستند. سرمایه گذاری بر منابعی که در اختیار داریم مهم است. زیرا آن چه ما در حال ساخت آن هستیم را به آنان خواهیم سپرد. کسب تجربه برای آنان مهم است.”