بیانکونره به دومین سوپرکاپ خود دست یافت

خبرنگار: سجاد عبداللهی

بانوان فوق العاده. یوونتوس با پیروزی ۲-۰ امروز خود در فینال در برابر فیورنتینا با دبل باربارا بونانسه آ به دومین قهرمانی خود در سوپرکاپ دست یافت.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – بیانکونره بازی را به شکلی بسیار فعال آغاز کرد که اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه ی ۱۵ با حرکت لینا هرتیگ که در سمت راست برای ویولا دردسر ساز شده بود و ارسال توپ خطرناک به داخل محوطه ی جریمه که دفاع به سختی آن را دفع کرد ایجاد شد.

سلطه ی زودهنگام یووه آغاز شده بود و این تیم موقعیت های بسیاری را ایجاد کرد که اولین آن ها یک بار دیگر توسط هرتیگ با ضربه ی این بازیکن سوئدی به سمت دروازه روی پاس با سر باربارا بونانسه آ که با نوک انگشتان کاتیا اشکروفنگر به بیرون رفت ایجاد شد.

کریستیانا جیرلی بازیکن بعدی بود که از فاصله نزدیک به سمت دروازه ی فیورنتینا ضربه زد اما یک بار دیگر اشکروفنگر این موقعیت را از بیانکونره گرفت. یک بار دیگر هم سنگربان فیورنتینا در صحنه ای که ضربه ی سر کاپیتان، سارا گاما را با نوک انگشتان به بیرون فرستاد این تیم را نجات داد.

در نهایت این فشار جواب داد و یووه پنج دقیقه مانده با پایان نیمه ی اول به گل رسید. بونانسه آ با دریبل زنی زیبای خود و سپس ضربه ی زمینی به گوشه ی دروازه از لبه ی محوطه ی جریمه یووه را در نیمه ی اول به برتری که استحقاق آن را داشت رساند.

شاگردان ریتا گوآرینو نیمه ی دوم را مانند انتهای نیمه ی اول آغاز کردند و دو موقعیت زودهنگام توسط بونانسه آ و جیرلی خلق کردند. این نشانه ای از اتفاقاتی بود که قرار بود در ادامه رخ دهند. بونانسه آ برتری بیانکونره را با ضربه ی والی پس از دافعی ناقص از دفاع فیورنتینا که به خوبی روی پای او سوار شد دو برابر کرد.

با گذشت یک ساعت از زمان بازی فیورنتینا تلاش کرد که به بازی برگردد و والری ویجیلوچی با ضربه ی سر خوب روی ارسال یک موقعیت ایجاد کرد اما لارا جولیانی توانست توپ را مهار کند. یووه دوباره روند بازی را به نفع خود برگرداند و ضربه ی زیبا از لیزا بوآتین به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

پایان بازی هم مانند بقیه ی بازی با تسلط یووه و خلق موقعیت های این تیم همراه بود و اورورا گالی می توانست در وقت های تلف شده نتیجه را سه بر صفر کند اما یک بار دیگر این اشکروفنرگر بود که توانست این توپ را مهار کند.

این بازی با نتیجه ی ۲-۰ به پایان رسید اگرچه می توانست گل های بیشتری داشته باشد اما دبل باربارا بونانسه آ قهرمانی در سوپر کاپ را برای تیم بانوان یوونتوس تضمین کرد.