پیروزی یوونتوس در برابر ساسولو

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس سه امتیاز حیاتی در عصر یکشنبه در برابر ساسولو به دست آورد. پس از ۴۵ دقیقه ی بسیار دشوار، این بازی در نیمه ی دوم قوت گرفت.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – گل اول بازی توسط دنیلو به وسیله ی گرگوری دفرل پاسخ داده شد و سپس آرون رمزی و کریستیانو رونالدو در اواخر بازی برای کسب برتری ۳-۱ برای بیانکونری گلزنی کردند.

ساسولو ۱۰ نفره شد

یوونتوس به مرور زمان بازی خود را انجام داد، اگرچه رونالدو و جیانلوکا فرابوتا در اوایل بازی فرصت گلزنی داشتند. ضربه ی سر رونالدو به بالای دروازه رفت و ضربه ی پای چپ فرابوتا هم پس از پاس پشت پای زیبا توسط مک کنی در چهارچوب نبود. این بازیکن آمریکایی یکی از دو بازیکن یووه بود که در نیمه ی اول به دلیل مصدومیت ناچار به خروج از بازی شد. مک کنی قبل از دقیقه ی ۲۰ جای خود را به آرون رمزی داد و پائولو دیبالا نیز در دقایق پایانی نیمه ی اول با دژان کولوسفسکی تعویض شد. در همین حال ساسولو درست قبل از پایان نیمه ی اول با اخراج پدرو اوبیانگ به دلیل خطای شدید بر روی فدریکو کیه زا ده نفره شد. یوونتوس می توانست درست قبل از پایان نیمه ی اول گل برتری را توسط مریح دمیرال به ثمر برساند که ضربه ی او توسط آندره آ کونیگلی خنثی شد درحالی که ضربه ی کولوسفسکی روی همکاری خوب با رمزی به بیرون رفت.

دنیلو یووه را پیش انداخت

در شروع نیمه ی دوم، آندره آ پیرلو آدرین رابیو را به جای رودریگو بنتانکور به زمین فرستاد و تیم او به دنبال کسب برتری بود. پنج دقیقه از بازی در این نیمه گذشته بود که دنیلو به شکلی زیبا قفل دروازه را شکست. پس از دفع کوتاه از دفاع نرووردی، این بازیکن برزیلی به این توپ سرگردان رسید و با شوتی سر ضرب و زیبا توپ را مانند تیری سرکش از کونسیگلی گذراند و به گوشه ی دروازه فرستاد.

دفرل بازی را مساوی کرد

با آرام تر شدن ریتم بازی، تیم میهمان به مرور از نیمه ی زمین خود جلوتر آمد و با گلی زیبا بازی را به تساوی کشاند. گرگوری دفرل توپ را در محوطه ی جریمه از حامد ترائوره دریافت کرد و با یک ضربه به توپ خود را با شزنی تک به تک کرد و توانست با اعتماد به نفس توپ را از سد او بگذراند و بازی را مساوی کند.

رمزی گلزنی کرد

یوونتوس در موقعیت های متعددی می توانست دوباره پیش بیفتد. رونالدو که روی پاس رمزی به توپ رسیده بود تلاش کرد تا دروازه بان را دریبل کند اما متوقف شد اما داور ادامه ی بازی را اعلام کرد. ضربه ی کیه زا به بیرون تیر دروازه خورد و سپس او روی یک ضربه ی کرنر رابیو را صاحب موقعیت کرد اما ضربه ی سر این بازیکن فرانسوی به بالای دروازه رفت. بیانکونری به تلاش مداوم خود برای گلزنی ادامه داد و تیم میهمان هم با وجود یک نفر کمتر بازی خود را انجام می داد که سبب ارائه ی رقابتی جذاب شده بود. تنها کمتر از ده دقیقه به پایان باقی ماده بود که تیم میزبان گل دوم خود را به ثمر رساند. ارسال زمینی و خطرناک فرابوتا از سمت چپ بدون دخالت هیچ یک از مدافعین ساسولو به رمزی که رو به جلو حرکت می کرد رسید و او ساده ترین کار را برای باز کردن دروازه داشت. این بازیکن ولزی از فاصله نزدیک با خونسردی دروازه را باز کرد تا برتری دیرهنگامی برای یوونتوس به ارمغان بیاورد.

رونالدو کار را تمام کرد

در وقت های تلف شده درحالی که ساسولو احتیاط را کنار گذاشته بود تا به گل تساوی دست یابد، رونالدو روی پاس بلند از دنیلو وارد محوطه ی جریمه شد و با ضربه ی زمینی محکم توپ را از کونسیگلی گذراند تا نتیجه را قاطعانه تر کند و کسب سه امتیاز را برای تیم پیرلو تضمین کند.

یوونتوس ۳ ساسولو ۱ (نیمه ی اول: ۰-۰)

گلزنان: دنیلو دقیقه ی ۵۰، دفرل دقیقه ی ۵۸، رمزی دقیقه ی ۸۲، رونالدو دقیقه ی ۹۰+۲٫

یوونتوس

شزنی، دنیلو، بونوچی، دمیرال، فرابوتا، کیه زا (موراتا دقیقه ی ۸۶)، بنتانکور (رابیو دقیقه ی ۴۶)، آرتور، مک کنی (رمزی دقیقه ی ۱۹، برناردسکی دقیقه ی ۸۶)، دیبالا (کولوسفسکی دقیقه ی ۴۳)، رونالدو

بقیه ی نیمکت نشینان: بوفون، پینسولیو، دی پاردو، کیلینی، دراگوسین، پورتانووا، فاجیولی، برناردسکی، موراتا.

سرمربی: پیرلو.

ساسولو

کونسیگلی، مالدور (اودی دقیقه ی ۷۳)، کریچس (آیهان دقیقه ی ۸۶)، فراری، کریاکوپولوس، لوکاتلی، اوبیانگ، دفرل (بوگا دقیقه ی ۶۷)، ژوریچیچ (ماکسیم لوپز دقیقه ی ۴۶)، ترائوره، کاپوتو (تولیان دقیقه ی ۴۶)

بقیه ی نیمکت نشینان: پگولو، مارلون، پلوسو، روجریو، ماگنانلی، راسپادوری، اسکیاپاکاس

سرمربی: ده زربی

داور: ماسا (داور اول)

کمک داوران : ایمپریاله، کولاروسی.

داور چهارم: آبیسو

داوران VAR: شیفی، دی یوریو

کارت های زرد: بونوچی دقیقه ی ۱۳، فراری دقیقه ی ۱۷، بنتانکور دقیقه ی ۳۴، فرابوتا دقیقه ی ۷۱، کولوسفسکی دقیقه ی ۷۹٫

کارت قرمز: اوبیانگ دقیقه ی ۴۵+۱٫