بیانکونره به یک چهارم نهایی جام حذفی رسید

خبرنگار: سجاد عبداللهی

تیم بانوان یوونتوس با برتری ۵-۱ در برابر پومیلیانو در بعد از ظهر امروز به یک چهارم نهایی جام حذفی رسید.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران بیانکونره با ۶ امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار گرفت که پینک باری نیز در این گروه حضور داشت.

سابرینا تاسلی مجبور شد که سیوی خوب را ۱۰ دقیقه بعد از شروع بازی انجام دهد، پس از یک به هم ریختگی در خط دفاعی سبب ایجاد موقعیت برای حریف شد که بلافاصله ماریا آلوز در سمت دیگر زمین این موقعیت را با زدن توپ به تیر افقی دروازه پاسخ داد. یک بار دیگر تاسلی باید هوشیار می بود زیرا تایلر دادز ارسالی خطرناک را روی دروازه انجام داد اما دروازه بان بیانکونره توانست این توپ را مهار کند.

در دقیقه ی ۲۵ ماریا روسوچی با ضربه ی محکم دروازه ی ماریا بالبی در دروازه ی پومیلیانو را تهدید کرد اما این دوازه بان توانست ضربه ی بازیکن شماره ۸ یووه را دفع کند.

بیانکونره در نهایت در دقیقه ی ۳۳ توانست دروازه را باز کند. کرنر کوتاه برای والنتینا چرنویا ارسال شد و این بازیکن شماره ۷ با ضربه ی قوس دار توپ را از بالای سر بالبی به گل تبدیل کرد. سه دقیقه مانده به پایان این نیمه آناهیتا زمانیان ضربه ی از فاصله ی دور به سمت دروازه زد که تیر دروازه را لرزاند.

در ابتدای نیمه ی دوم شاگردان ریتا گوآرینو برتری خود را توسط آندریا استاسکووا دو برابر کردند. ماتیلدا لندروف با پرتاب بلند، توپ را به این بازیکن اهل چک رساند و او نیز با استفاده از قدرت فیزیکی خود حرکت کرد و دروازه را باز کرد. در دقیقه ی ۶۷  بازیکن تعویضی، دنیلا ایپولیتو با ضربه ی قوسی از بیرون محوطه ی جریمه توپ را از باردی گذراند و دروازه را باز کرد تا حساب کار را سه بر صفر کند. این اولین گل این بازیکن آرژانتینی که این تابستان به تیم اضافه شده برای بیانکونره بود.

ایپولیتو روی یک گل دیگر هم نقش داشت، در صحنه ای که او توپ را به ماریا آلوز رساند تا در ده دقیقه مانده به پایان بازی برای بار چهارم دروازه را باز کند. هنوز زمان برای پومیلیانو وجود داشت که یکی از گل ها را جبران کند و دو دقیقه بعد تیم میزبان توسط رومینا پینا دروازه را باز کرد. اگرچه یووه حرف آخر را زد و در دقیقه ی ۹۰ استاسکووا گل دوم خود را روی ارسال میچلا جوردانو به ثمر رساند و بیانکونره به مرحله ی یک چهارم پایانی جام حذفی راه یافت.