بیانکونری به یک چهارم نهایی جام حذفی رسید

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس برای کسب برتری ۳-۲ در برابر جنوا در جام حذفی و رسیدن به مرحله ی یک چهارم پایانی این رقابت ها پس از این که بازی در ۹۰ دقیقه در ورزشگاه آلیانز در چهارشنبه شب با گل های سیبورا و ملگونی در برابر دو گل بیانکونری توسط کولوسفسکی و موراتا که یووه را در ابتدا پیش انداخته بودند به تساوی رسید، باید تا دقیقه ی ۱۰۵ صبر می کرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران – اتفاقات این بازی به شرح زیر می باشد.

گلزنی کولو و موراتا

پیرلو ترکیبی بی سابقه را با ۹ تغییر نسبت به ترکیب بازی با ساسولو به زمین فرستاده بود. این ترکیب ظاهرا جنوا را غافل گیر کرد و یوونتوس در دقیقه ی دوم بازی با گل کولوسفسکی روی پاس دقیق کیلینی پیش افتاد. بازی به نفع یووه یک طرفه شده بود و خطر ناک ترین بازیکن یووه هم کولوسفسکی بود که بلافاصله پاس گل برای موراتا ارسال کرد.

جنوا یکی از گل ها را جبران کرد

جنوا در دقیقه ی ۲۸ یکی از گل ها را روی ضربه ی سر شیرجه ای سیبورا روی ارسال گولدانیگا جبران کرد. بازی روند هیجان انگیزی داشت و گل آرتور پس از اعلام آفساید موراتا در ابتدای حرکت روی برگشت ضربه ی کولوسفسکی مردود شد. یک گل آفساید دیگر هم در انتهای نیمه ی اول توسط پورتانووا با ضربه ی زاویه دار به ثمر رسید اما با بالا رفتن پرچم کمک داور این گل مردود شد.

ملگونی بازی را به وقت اضافه کشاند

در ابتدای نیمه دوم رابیو به جای بنتانکور وارد زمین شد. ضربه ی خطرناک موراتا در تیر نزدیک توسط پالری دفع شد. ضربه ی محکم پیاتسا به تیر افقی دروازه برخورد کرد و تیر دروازه را به لرزه درآورد و بونوچی و دنیلو هم به ترتیب به جای کیلینی و دمیرال به زمین رفتند. جنوا با گلی زیبا توسط ملگونی بازی را به تساوی ۲-۲ کشاند. او توپ را در لبه ی محوطه ی جریمه دریافت کرد و با ضربه ای فنی و کات دار دروازه را باز کرد.

رافیا برنده را در وقت های اضافه تعیین کرد

در حالی که به وقت های اضافی نزدیک می شدیم، رونالدو در دقیقه ی ۸۷ به زمین فرستاده شد اما نتوانست قبل از سوت پایان، نتیجه را تغییر دهد. موراتا می توانست با ضربه ای در تیر نزدیک تر دوباره بیانکونری را پیش بیاندازد اما توپ او مهار شد در حالی که ضربه ی سر زیبای رابیو هم روی خط توسط پالری مهار شد. بازی در نیمه ی اول وقت اضافه کاملا در اختیار یوونتوس بود و آن ها در دقیقه ی ۱۰۵ دوباره به گل برتری دست یافتند. موراتا توپ را به رافیا رساند و ضربه ی این بازیکن با تغییر جهت وارد دروازه شد. بهترین فرصت برای جنوا برای کشاندن بازی به ضربات پنالتی با ضربه ی سر زیبای رادووانوویچ به دست آمد که این توپ روی خط دروازه به زیبایی توسط آرتور دفع شد و شوت محکم کولوسفسکی هم توسط پالری به بالای دروازه فرستاده شد.

ترکیب یوونتوس | بوفون، دمیرال (دنیلو دقیقه ی ۶۴)، دراگوسین، کیلینی (بونوچی دقیقه ی ۶۴)، برناردسکی، وسلی، آرتور، بنتانکور (رابیو دقیقه ی ۴۶)، پورتانووا ( رافیا دقیقه ی ۷۷)، کولوسفسکی، موراتا.

نیمکت نشینان | شزنی، پینسولیو، دنیلو، بونوچی، فرابوتا، کاپلینی، رمزی، رابیو، رانوکیا، رونالدو، رافیا، فلیکس کوریا.

ترکیب جنوا | پالری، گولدانیگا، بانی، دامبراوانو، گیوگلیون، لراجر، روولا، ملگونی، سیبورا، پیاتسا، اسکاماکا.