آمار بازی سوپر کاپ

خبرنگار: سجاد عبداللهی

پنج آمار از بازی سوپر کاپ ایتالیا

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران این آمار به شرح زیر می باشد.

تاریخ سوپر کاپ

امشب، ۳۳مین سوپرکاپ ایتالیا برگزار خواهد شد. یوونتوس تا بحال بیشترین قهرمانی در این جام را داشته است اگرچه، آخرین بار لاتزیو در عربستان صعودی توانست در این جام قهرمان شود.

در فینال سوپر کاپ

برای یوونتوس این ۱۶مین حضور در سوپرکاپ ایتالیا خواهد بود (حداقل ۵ بار بیش از هر تیم دیگر). ناپولی برای چهارمین بار در این فینال حاضر خواهد بود. بیانکونری همچنین بیشترین پیروزی را در این رقابت ها دارد (۸ پیروزی).

یووه ناپولی در سوپر کاپ

این چهارمین بازی میان یوونتوس و ناپولی در سوپر کاپ خواهد بود (یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست برای هر یک از دو تیم)، تنها بازی میان یوونتوس و لاتزیو بیشتر از این بازی در این جام تکرار شده است.

موراتا و لوزانو

آلوارو موراتا تنها بازیکن یوونتوس است که حداقل یک گل در تمامی رقابت هایی که در این فصل برای بیانکونری در ترکیب حضور داشته به ثمر رسانده است (لیگ قهرمانان، سری آ و کوپا ایتالیا). لوزانو از طرف دیگر، تنها بازیکن ناپولی است که چنین عملکردی را داشته است (لیگ اروپا، سری آ و کوپا ایتالیا).

مربیان

آندره آ پیرلو و جنارو گتوزو ۲۱۸ بار در سری آ در کنار هم با پیراهن میلان بازی کرده اند که رکورد ۶۰ درصد پیروزی (۱۳۱ بازی از ۲۱۸) بازی را بجا گذاشته اند. ۱۷۹ بازی از این تعداد با مربیگری کارلو آنجلوتی، مربی سابق هر دو تیم ناپولی و یوونتوس بوده است.