مصاحبه های پس از بازی با ناپولی

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یووه با برتری ۲-۰ مقابل ناپولی که مستحق آن هم بود به نهمین قهرمانی خود در سوپرکاپ دست یافت. گل های این بازی را کریستیانو رونالدو و آلوارو موراتا به ثمر رساندند. انگیزه ی تیم برای برتری از همان ابتدا مشخص بود و تمرکزی که در طول بازی از خود نشان دادند این پیروزی را حتی دلچسب تر کرد.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران واکنش ها به این پیروزی به شرح زیر بودند.

آندره آ پیرلو

“لحظه ی بسیار شادی است و کسب اولین جام به عنوان سرمربی برای من این لحظه را حتی شیرین تر می کند. پس از شکست در برابر اینتر برگشت به نوار پیروزی مهم بود. ما باید غرور خودمان را ثابت کنیم و وقتی با این عزم و انگیزه به زمین بروید می توانید عملکرد خوبی داشته باشید. ما به این نمایش تیمی نیاز داشتیم که بازیکنان در این بازی واقعا تلاش کردند. خوان کوادرادو در دوران قرنطینه ی خود به خوبی تمرین کرده بود و تا دقیقه ی ۹۵ به خوبی با تیم هماهنگ بود. من باید به او تبریک بگویم زیرا هر کسی نمی تواند دو هفته از تمرینات دور باشد و سپس چنین نمایشی در فینال داشته باشد. آرتور باید در تیم جا می افتاد، سپس مصدوم شد اما او امشب نشان داد که چه توانایی هایی دارد. او بازیکنی کلیدی است که کیفیت بسیار بالایی دارد.”

کریستیانو رونالدو

“بازی سختی بود اما تیم تمرکز خود را حفظ کرد و ما عنوان مهمی را کسب کردیم که اعتماد به نفس لازم برای ادامه ی کار را به ما می دهد. ما خیلی راضی هستیم. حالا باید این انگیزه را برای بازی های بعدیمان استفاده کنیم. رقابت سختی برای کسب اسکودتو وجود دارد ولی ما آماده ی آن هستیم.”

جورجیو کیلینی

“این نتیجه برای ما اهمیت بسیار زیادی داشت، اول از همه به این دلیل که می توانستیم به یک جام دست یابیم و نمی خواستیم این جام را از دست دهیم و اهمیت آن بعد از شکست روز یکشنبه حتی بیشتر هم شده بود. شما باید این لحظات را تا حد امکان با تمرکز پشت سر بگذارید اما ما به دلیل شکست در برابر اینتر ناراحت بودیم و شنیدیم که برخی خیلی زود ما را از جمع مدعیان قهرمانی خارج کردند که این شرایط ما را با انگیزه و متحد تر کرد. ما بازی را کنترل کردیم، عملکرد خوبی داشتیم و کمی هم خوش شانس بودیم اما مستحق این پیروزی بودیم و می توانیم از بردن این جام لذت ببریم که باید نقطه ی شروعی دوباره برای ما باشد زیرا هنوز اهداف زیادی داریم که باید به آن ها برسیم. همه ی ما تمام تلاشمان را انجام می دهیم. کسب یک جام برای دهمین سال پیاپی چیزی است که باید به آن  افتخار کنیم و می خواهیم به بردن و پیشرفت کردن ادامه دهیم. ترکیب خیلی خوبی وجود دارد. ما همبستگی را در هر نقطه ی زمین نشان دادیم که راز توازن و نمایش خوب ما بود. ما راضی هستیم و از موفقیت در این جام در کنار هوادارانمان البته از راه دور خوشحالیم. این اولین فینال برای بسیاری از بازیکنان بود و لذتی که در چهره های آن ها وجود داشت واقعا مهم است.”