بیانکونره، ورونا را شکست داد

خبرنگار: سجاد عبداللهی

تیم بانوان یوونتوس با در هم کوبیدن هلاس ورونا با نتیجه ی ۵-۰ در بعد از ظهر یکشنبه در وینوو به روند پیروزی های خود در سری آ ادامه داد. لینا هرتیگ گلزنی کرد و دو پاس گل داد در حالی که جیرلی از روی نقطه ی پنالتی و بونانسه آ و زمانیان هم هر کدام یک گل به ثمر رساندند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران ریتا گوآرینو و شاگردانش که تمامی ۱۱ بازی خود را برده بودند به دنبال ادامه ی این روند خوب خود بودند و شروعی عالی داشتند. بیانکونره تنها ۱۳ دقیقه برای گلزنی زمان لازم داشت و در صحنه ای که بونانسه آ  از سمت راست به محوطه ی جریمه وارد شد و توپ را برای هرتیگ که یارگیری نشده بود ارسال کرد و او هم توپ را وارد دروازه کرد.

چرنویا توپ را روی ضربه ای آزاد به داخل محوطه فرستاد که توپ با ضربه ی سر لیندا سمبرانت به بیرون رفت و سپس گل های دوم و سوم در سه دقیقه از راه رسیدند. هرتیگ با ورود به محوطه ی جریمه و ارسال توپ برای سوفی و گلزنی این بازیکن دانمارکی از یک گلزن به یک گلساز تبدیل شد. سپس جیرلی توپ را از نقطه ی پنالتی به گل تبدیل کرد و گل سیزدهم خود را در سیزدهمین بازی به ثمر رساند.

گل چهارم و آخر نیمه ی اول روی دومین پاس گل هرتیگ به ثمر رسید، جایی که این بازیکن با یک پاس به عقب با سر روی ارسال کرنر چرنویا، توپ را به بونانسه آ رساند و او هم به راحتی دروازه را باز کرد.

هرتیگ به دنبال هتریک در پاس گل بود و توپ را برای ماریا آلوز در تیر دوم ارسال کرد اما این توپ از این بازیکن برزیلی گذشت. این بازیکن برزیلی سعی کرد همین کار را تکرار کند و توپ را برای ضربه ی سر این بازیکن سوئدی ارسال کرد اما نتیجه یکسان بود.

بیانکونره نتوانست در دو مرحله گل پنجم را به ثمر برساند و با دبل سیو دورانته رو به رو شد، در صحنه ای که او در ابتدا توپ سوفی پدرسن را از فاصله نزدیک مهار کرد و سپس در مرحله ی دوم ماریا آلوز را در گلزنی ناکام گذاشت.

گل پنجم و آخر در دقیقه ی ۹۰ روی ضربه ی زیبا و موجی زمانیان از لبه ی بیرون محوطه به ثمر رسید تا برتری فوق العاده ی بیانکونره را تثبیت کند.

ترکیب یوونتوس: جولیانی، لندورف، گاما، سمبرانت، بوآتین (جوردانو در دقیقه ی ۷۱)، روسوچی (زمانیان دقیقه ی ۴۶)، پدرسن، چرنویا، هرتیگ (برتی دقیقه ۷۹)، جیرلی (استاسکووا دقیقه ی ۵۹)، بونانسه آ (ماریا آلوز دقیقه ی ۴۶).

ذخیره ها: باچیک، سوجیو، هیرینن، جوردانو، کایازو، زمانیان، برتی، ماریا آلوز، استاسکووا.