یووه به برتری ۲-۰ در برابر بلونیا دست یافت

خبرنگار: سجاد عبداللهی

یوونتوس آندره آ پیرلو یک گل در هر نیمه به ثمر رساند تا تیم بلونیا را در ظهر یکشنبه در ورزشگاه آلیانز مقلوب کند.

به گزارش باشگاه رسمی طرفداران یوونتوس ایران آرتور با تغییر جهت پیدا کردن ضربه ی خود، گل اول یووه را در دقیقه ی ۱۵ به ثمر رساند اما بلونیا با قدرت به بازی برگشت و نشان داد که تیم میزبان برای رسیدن به گل دوم باید تا میانه های نیمه ی دوم صبر کند، گلی که در نهایت به زیبایی توسط وستون مک کنی به ثمر رسید.

شاگردان پیرلو می توانستند خیلی زودتر کار را تمام کنند اما آن ها مشکل گلزنی خود را با شادابی و با تلاش خستگی ناپذیر از ابتدا تا انتهای بازی جبران کردند.

آرتور ما را پیش انداخت

یووه بازی را عالی شروع کرد و توپ را به خوبی در زمین به گردش در می آورد، در حالی که بلونیا در زمین خود عقب نشینی کرده بود و با تکل های فیزیکی زیادی مانع حرکت یوونتوسی ها می شد. دژان کولوسفسکی دو بار توپ را در فضایی باز درون محوطه ی جریمه به وستون مک کنی رساند اما این بازیکن آمریکایی نتوانست دروازه را باز کند. برنامه ی بازی بلونیا مشخصا استفاده از سرعت موسی بارو در ضد حملات بود. تیم میهمان درست قبل از دقیقه ی ۱۵ توسط روبرتو سوریانو صاحب موقعیت شد. تنها ثانیه هایی بعد از آن یوونتوس به گل برتری دست یافت. آتور در فاصله ی حدود بیست یاردی توپ را به سمت دروازه شلیک کرد. این توپ با برخورد به جردی اسکوتن تغییر جهت ناگهانی و خطرناکی داد و شانسی برای مهار توپ توسط اسکروپسکی باقی نگذاشت و توپ به گوشه ی دروازه رفت و نتیجه ۱-۰ شد.

تلاش برای گلزنی دوباره

این گل به معنی جلو آمدن بلونیا و حمله به سمت دروازه ی یووه بود. ریکاردو اورسلینی چند حرکت خطرناک انجام داد اما این یوونتوس بود که به نظر به زدن گل دوم نزدیک تر بود. کریستیانو رونالدو فضایی مناسب برای خود ایجاد کرد و از پشت محوطه ی جریمه به سمت دروازه شلیک کرد اما اسکورپسکی روی این ضربه ی رونالدو و توپ بعدی فدریکو برناردسکی دو واکنش عالی نشان داد. این بازیکن شماره ۳۳ یووه پس از آن، شوتی دیگر از فاصله ی دور زد اما باز هم این دروازه بان لهستانی بلونیا مطمئن عمل کرد. شاگردان پیرلو به حرکت رو به جلوی خود ادامه دادند و آرتور توپی خوب را برای خوان کوادرادو روی یک ضد حمله ارسال کرد و این بازیکن کلمبیایی بیش از ۵۰ یارد را طی کرد اما ضربه ی او از داخل محوطه ی جریمه به بیرون رفت. بلونیا هم برای جبران، موقعیت هایی خلق کرد و ضربه ی سوریانو از لبه ی محوطه به بیرون رفت اما بیانکونری تیم خطر ناک تر بازی بود اما باز هم اسکورپسکی که ارسال زمینی کوادرادو را دفع کرد و نگذاشت توپ به مک کنی که منتظر رسیدن آن بود برسد، مانع گلزنی بازیکنان یووه شد. پس از آن سوت پایان نیمه ی اول به صدا در آمد در حالی که بلونیا با بازی مسلط یوونتوس در نیمه ی اول ۱-۰ عقب بود.

مک کنی حساب کار را ۲-۰ کرد

نیمه ی دوم با دلهره برای یووه آغاز شد، در صحنه ای که وویچک شزنی مانع به ثمر رساندن یک گل به خودی توسط کوادرادو شد. این بازیکن کلمبیایی سعی کرد ارسال اسکوتن را با سر دفع کند اما توپ به سمت دروازه ی خودی برگشت و باید ممنون شزنی باشد که توپ را با نوک انگشتان خود به بالای دروازه فرستاد. تلاش بیشتری برای این دروازه بان لهستانی در راه بود و او روی ضربه ی زمینی بارو و توپ چرخشی اورسلینی واکنش نشان داد. بازی باز شده بود و این سبب نمایشی زیبا و خلق موقعیت های زیاد برای هر دو تیم شد. ضربه ی نیکولا سانسونه از تیم میهمان روی حرکتی سریع به بیرون رفت اما دقایقی بعد یووه با واکنش اسکورپسکی روی ضربه ی خوان کوادرادو به کرنر رسید. پیرلو موراتا را به جای برناردسکی به زمین فرستاد. این بازیکن اسپانیایی ثانیه هایی پس از به زمین آمدن در همکاری با کوادرادو از داخل محوطه به سمت دروازه ضربه زد اما اسکورپسکی توپ را به کرنر فرستاد. کوادرادو ارسالی دقیق به مرکز محوطه ی جریمه انجام داد، جایی که مک کنی منتظر بود تا با ضربه ی سر توپ را به گوشه ی دروازه بفرستد و گل سوم خود در این فصل سری آ و گل چهارم خود در تمامی رقابت ها را به ثمر برساند.

یووه کنترل بازی را به دست گرفت

مک کنی دقایقی بعد می توانست روی ارسال رونالدو به گل دوم خود برسد اما باز هم اسکورپسکی توپ را مهار کرد. پیرلو در مرحله ی پایانی، ماتیاس دلیخت ،آدرین رابیو و آرون رمزی  را به جای لئوناردو بونوچی، آرتور و کولوسفسکی به زمین فرستاد. این بازیکنان تازه نفس سبب شدند یووه به راحتی بازی را مدیریت کند و روی ضد حملات موقعیت ایجاد کند، در حالی که رونالدو و رابیو هر دو موقعیت به ثمر رساندن گل سوم را داشتند. رونالدو با رسیدن به ثانیه های پایانی فرصتی دیگر هم برای گلزنی به دست آورد اما یک بار دیگر او را ناکام گذاشت. با سوت پایان بازی یووه به دنبال موفقیت در سوپر کاپ به نوار پیروزی در سری آ هم برگشت. این عملکردی متقاعد کننده و جذاب بود. دقیقا همان چیزی که به آن نیاز داشتیم.

یووه ۲-۰ بلونیا ( نیمه ی اول : ۱-۰ )

گلزنان: آرتور دقیقه ی ۱۵، مک کنی دقیقه ی ۷۱٫

یوونتوس: شزنی، کوادرادو، بونوچی (دلیخت دقیقه ی ۷۸)، کیلینی، دنیلو، برناردسکی (موراتا دقیقه ی ۶۸)، آرتور (رابیو دقیقه ی ۷۸)، بنتانکور، مک کنی (دمیرال دقیقه ی ۹۰+۲)، کولوسفسکی (رمزی دقیقه ی ۷۸)، رونالدو.

دیگر نیمکت نشینان: بوفون، پینسولیو، فرابوتا، دراگوسین، دی پاردو، فاجیولی، کیه زا.

مربی: پیرلو.

بلونیا: اسکروپسکی، دی سیلوستری (سومائورو در بین دو نیمه)، دنیلو، تومیاسو، دایکس (پالاسیو دقیقه ی ۷۶)، اسکوتن، اسونبرگ (دومینگوئز دقیقه ی۶۴)، اورسولینی (اسکو اولسن دقیقه ی ۷۶)، سوریانو، ویگانتو (سانسونه در بین دو نیمه)، بارو.

دیگر نیمکت نشینان: دا کاستا، برزا، هایکی، سومائورو، پاز، بالدورسن، پولی.

مربی: میهایلوویچ.

داور: ساکی.

کمک ها: ویونزی، پرنا.

داور چهارم: گرسینی.

داوران ویدیویی: کالوارسه، دی مئو.

بازیکنان اخطاری: ویگانتو دقیقه ی ۱۴، کولوسفسکی دقیقه ی ۲۱، کیلینی دقیقه ی ۴۷، آرتور دقیقه ی ۵۲، دایکس دقیقه ی ۶۲٫